ANERA Ubezpieczenia
Kontakt Kontakt

Turystyczne

Ubezpieczenia turystyczne to pakiet ubezpieczeń oferowanych dla osób wyjeżdżających za granicę zarówno w celach rekreacyjnych, uprawiania sportów czy zarobkowych.

Podstawą ubezpieczenia są koszty leczenia za granicą. Wyjeżdżając, powinniśmy zawsze pomyśleć o tego rodzaju zabezpieczenia. Korzystanie z pomocy medycznej za granicą może bardzo obciążyć nasz budżet. Prosty zabieg może kosztować kilka tysięcy euro.

Wyjeżdżając na narty powinniśmy pamiętać również o rozszerzeniu o koszty ratownictwa i poszukiwań. W Polsce za akcje ratowniczą nie płacimy, ale w innym kraju możemy zostać tym obciążeniu, dlatego tak ważne jest, aby wykupić tego rodzaju rozszerzenie.

Wyjeżdżając w kraje tropikalne – zapytajmy czy nasza polisa obejmuje choroby tropikalne.

Zakres ubezpieczenia jest bardzo szeroki i może obejmować, oprócz wyżej wymienionych: następstwa nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, OC w życiu prywatnym czy usługi ASS. Ponadto zakres ubezpieczenia można rozszerzyć o koszty leczenia chorób przewlekłych czy tropikalnych.

  • zabezpieczenie przed skutkami finansowymi w związku z koniecznością poddania się leczeniu za granicą
  • istnieje możliwość bezgotówkowego rozliczenia kosztów leczenia (bez angażowania środków własnych)
  • możliwość ubezpieczenia na okoliczność uprawiania sportów zimowych, w tym kosztów ratownictwa i poszukiwań
  • komfort i poczucie bezpieczeństwa wynikający z posiadania polisy

Ubezpieczenie może być zawarte na zarówno na rok, jak i krótsze okresu czasu.

Przy taryfikacji składki jest możliwość uzyskania zniżki z tytułu wieku osób ubezpieczonych czy wyjazdu rodzinnego lub grupowego.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe

stat4u